BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6881196
nr 688 1196
Ljusstakar
ett par, nysilver, Nyrokoko, höjd: 18
Utrop:
400 kr
Såld:
550 kr
måndag 28 mars 2011
kl 17:36:21
200 kr
250 kr
300 kr
500 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.